all mini mini mini
Zákaznícke Centrum
02/3300 6920 / Po.-Pia: 8:00 - 16:00
 • Košík
 • Vetiver – esenciálny olej 15 ml

  Dostupnosť:
  Posielame do 3 až 5 dní


  Záruka
  • Popis

   Vetiver – esenciálny olej 15 ml

   Vetiverový olej je veľmi obľúbený pre svoju bohatú exotickú a komplexnú arómu a hojne sa využíva i pri výrobe parfumov, krémov a mydiel. Používa sa pre svoje antiseptické vlastnosti na liečbu akné a vredov.
   Vetiverový olej sa získava parnou destiláciou z koreňov rastliny. Jej vôňa je ťažká, horká a veľmi zemitá, ale zároveň príjemná.
   Vetiver je známy svojimi vyrovnávajúcimi a upevňujúcimi účinkami. V minulosti bol Vetiverový esenciálny olej uznávaný pre svoje upokojujúce, utišujúce, stimulujúce účinky na nervový systém. Dokonca s jeho upokojujúcimi a relaxačnými účinkami, mnoho ľudí zistilo, že tento olej je mentálne a fyzicky oživujúci. Vetiver môže pôsobiť jednak upokojujúco a jednak omladzujúco pre telo a myseľ.
   Je tiež známy pre schopnosť upokojiť hnev, hystériu a podráždenosť. Navyše používaním tohto oleja sa môžu zmierniť neurotické prejavy pochádzajúce zo stresu a napätia.

   Hlavné účinky na ľudské telo:
   Antibakteriálny
   Antidepresívny
   Protizápalový
   Antioxidant
   Antiseptický
   Uvoľňuje svalové kŕče
   Môže pomôcť pri preťažení pečene
   Liečenie rán a pri suchej pleti
   Pozdvihuje náladu
   Uľavuje od bolesti stuhnutých kĺbov pri artritíde, reume, vykĺbeniach a vyvrtnutiach
   Nespavosť
   Porucha pozornosti
   Hyperaktivita


   Odporúčané použitie:

   Aromatický –Minulosť ukázala, účinnosť aromatického použitia. Dajte  niekoľko kvapiek do dlaní a priložte k nosu a inhalujte alebo použite v difuzéri, aby ste potlačili úzkosť.
   Na pokožku – Použite 3-4 kvapky Vetiver na chrbát alebo chodidlá použitím nosného oleja okamžite po kúpeli a pred spánkom. So skúsenosťami, zmiešajte Vetiver s vyrovnávacou, povzbudzujúcou alebo relaxačnou zmesou, aby ste zvýšili jeho účinky. Môže byť použitý čistý priamo na kožu. Aplikujte priamo na oblasť záujmu alebo na reflexné body.
    Vnútorne – dōTERRA Vetiver olej možno užívať vnútorne. Užite s použitím gélových kapsúl alebo priamo s jedlom alebo nápojom.

   Ďalšie informácie:
   V posledných rokoch, rodičia zistili, účinnosť esenciálneho oleja Vetiver v liečbe ADD alebo ADHD.
   Nedávna štúdia publikovaná v Journal of Intercultural Ethnopharmacology tiež preukázala, že vetiverový esenciálny olej má potenciál zlepšiť príznaky ADHD.

    Vetiverový esenciálny olej dokáže zvýšiť pozornosť.
   Štúdia na ľuďoch zistila, že inhalácia mala za následok kratší reakčný čas účastníkov a stimuláciu aktivity sympatického nervového systému. Výskumníci spomínanej štúdie napísali:

   „Stimulačné účinky vetiverového esenciálneho oleja môžu byť prospešné pri učení a zapamätávaní si. Môžeme zhrnúť, že súčasné zistenia poskytujú informáciu, že vetiverový esenciálny olej sa môže používať ako povzbudzujúci prostriedok na zlepšenie pozornosti a plnenia úloh.“

   Esenciálne oleje môžu zlepšiť symptómy ADHD

   Výskum už zosnulého doktora Terryho S. Friedmanna, lekára, ktorý zastával názor, že telo, myseľ a dušu treba liečiť ako jeden celok, preukázal, že vetiverový olej je prospešný pre deti s ADHD.

   Keď deti inhalovali tento olej 3x denne po dobu 30 dní, zlepšili sa ich vzorce mozgových vĺn a správanie a dosahovali lepšie výsledky v škole. 80% detí malo preukázateľne lepší stav aj po inhalácii oleja z cédrového dreva.

   Na účely štúdie bol vybraný olej z cédrového dreva, pretože má vysokú koncentráciu seskviterpénov (tvoria až 50% jeho zložiek), ktoré zlepšujú okysličovanie mozgových buniek.

   Vetiverový olej je známy aj tým, že upokojuje a vyvažuje nervový systém stimuláciou obehového systému, tvrdí Friedmann a vysvetľuje:
   „Pri inhalácii esenciálneho oleja sa mikrokvapôčky dostávajú do limbického systému mozgu, čo je spracovateľské centrum pre uvažovanie, emócie a vôňu, a do hypotalamu, ktorý je centrom riadenia hormónov.

   Esenciálne mikrokvapôčky sa dostávajú aj do pľúc, kde vstupujú do obehového systému.“
   Zlepšenie aktivity mozgu bolo zistené prostredníctvom EEG (elektroencefalograf), ktorý meria elektrické impulzy v mozgu.

   Po použití vetiverového oleja bolo zaznamenané zlepšenie a rodičia zaznamenali zlepšenie symptómov. Friedmann uviedol: „Dostal som niekoľko listov od rodičov detí s ADHD, v ktorých stálo, že správanie detí sa doma zmenilo k lepšiemu.

   V niekoľkých prípadoch rodičia uvádzali, že učitelia zo škôl ich informovali o zlepšení práce detí v triede. Toto zlepšenie sa odrazilo aj na výsledkoch niektorých detí.“

   VIDEO: https://www.youtube.com/watch?v=pFYFgNSxYxk

   Upozornenie:
   Uschovajte mimo dosahu detí. Pri tehotenstve sa poraďte so svojim lekárom.

   Balenie 15 ml

    

   dōTERRA produkty za veľkoobchodné ceny - 25%,  môžete nakúpiť ak si zriadite vlastný účet.  Viac informácii TU!

    

   Upozornenie:
   * Esenciálne oleje doTERRA nie sú žiaden zázračný liek. Tento produkt nie je určený na diagnostikovanie, liečenie alebo prevenciu akejkoľvek choroby.
   Možná citlivosť na pokožku. Uchovávajte mimo dosahu detí. Ak ste tehotná, liečite sa alebo podliehate lekárskej starostlivosti, poraďte sa so svojím lekárom. Zabráňte kontaktu s očami, vnútornými ušami a citlivými oblasťami.

   Celý obsah tejto webovej stránky vychádza jednak z názorov a výskumnej práci spoločnosti DoTerra a ďalších rôznych výskumov a publikácii nemocníc, výskumných ústavov a pod., pokiaľ nie je uvedené inak. Jednotlivé články sú založené na názoroch príslušného autora, ktorý si ponecháva autorské práva ako označené. Informácie na tejto webovej stránke nemajú nahradiť individuálny vzťah s kvalifikovaným zdravotníckym pracovníkom a nie sú určené ako lekárske rady. Sú určené na zdieľanie poznatkov a informácií z výskumu a skúseností spoločnosti DoTerra. Odporúčame vám, aby ste si vybrali svoje vlastné rozhodnutia v oblasti zdravotnej starostlivosti na základe vášho uváženia a v spolupráci s kvalifikovaným zdravotníckym pracovníkom. Ak ste tehotná, dojčíte, užívate lieky alebo máte zlý zdravotný stav, pred použitím výrobkov založených na tomto obsahu sa obráťte na svojho lekára.
    

  • Najpredávanejšie v kategórii

   • Kopaiva - Copaiba 15 ml
    Posielame do 3 až 5 dní
    60.60 € s DPH

   • Lemon - Citrón 15 ml
    Posielame do 3 až 5 dní
    21.60 € s DPH

   • Kadidlo (Frankincense) 15 ml
    Posielame do 3 až 5 dní
    122.60 € s DPH


  Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie