all mini mini mini
Zákaznícke Centrum
02/3300 6920 / Po.-Pia: 8:00 - 16:00
 • Košík
 • Použitie esenciálnych olejov

  Použitie esenciálnych olejov
   

  Esenciálne oleje sa používajú pre širokú škálu emocionálnych a fyzických problémov. Môžeme ich používať samostatne alebo v komplexných zmesiach, všetko záleží na požadovanom účinku a na skúsenostiach človeka, ktorý ich aplikuje.
  Esenciálne oleje sa užívajú tromi základnými spôsobmi: aromaticky (rozptyľovaním do vzduchu), lokálne (na kožu) alebo vnútorne ako potravinový doplnok.

  Používanie esenciálnych olejov môže byt nesmierne jednoduché a zároveň môže zmeniť Váš život!

  Esenciálne oleje sú prirodzene bezpečné a keď sa postupuje podľa pokynov, by nemali mať nežiaduce účinky (ak vôbec nejaké). Sú však silne koncentrované a mali by sa používať opatrne (po kvapkách). Uistite sa, používate len čisté, terapeutické esenciálne oleje (CPTG Testing) a dodržiavate všetky upozornenia a pokyny na etikete. Esenciálne oleje by sa nikdy nemali dávať do oči, do zvukovodov alebo do otvorených rán. Ak sa pri lokálnom použití objavia začervenanie alebo podráždenie pokožky, aplikujte na podráždené miesto rastlinný olej (frakcionovaný kokosový alebo olivový).

  Aromatické použitie

  Nos je vstupným orgánom dýchacej sústavy, je fyziologickou bránou dýchacích ciest, chráni náš organizmus pred vonkajšími nečistotami. Každý deň ním prejde 10–15 tisíc litrov vzduchu. Čuch pôsobí v našom tele na mnoho fyziologických mechanizmov, vrátane stimulácie tvorby hormónov a ďalších metabolických procesov. Aromaterapia je založená na predvídateľných reakciách nášho tela na jednotlivé čuchové vnemy. Niektoré oleje majú po rozptýlení do vzduchu veľmi stimulujú účinok, zatiaľ čo iné tíši a upokojujú. Rozptyľovanie esenciálnych olejov navyše čistí vzduch od nežiaducich pachov a patogénnych mikroorganizmov. Esenciálne oleje môžeme tiež pridávať do prostriedkov na umývanie a na pranie, kde zvýšia ich účinnosť, budú pôsobiť proti mikroorganizmom a dodajú príjemnú vôňu.

  Lokálne použitie

  Lokálna aplikácia je proces nanesenia esenciálneho oleja na pokožku, vlasy, ústa, zuby, nechty alebo sliznice.
  Molekulárne zloženie esenciálnych olejov je blízke zloženie nášho tela, esenciálne oleje sa po aplikácii na kožu ľahko vstrebávajú a majú v danej oblasti rýchly lokálny účinok. Upokojujú,  regenerujú a s úspechom ich môžeme použiť pri masáži a pri kozmetických procedúrach. Chemická štruktúra esenciálnych olejov im dovoľuje prenikať kožou do krvného obehu  a pôsobiť tak na celé telo.
  Bežne esenciálne oleje aplikujeme bez riedenia, kedže esenciálne oleje sú veľmi silné a niektoré môžu podráždiť pokožku alebo iné časti tela, často sa riedia s čistým frakcionovaným kokosovým olejom (alebo čistý rastlinný olej).

  Vnútorné použitie

  Esenciálne oleje sa dajú tiež používať ako potravinové doplnky, ktorými podporíme liečbu najrôznejších zdravotných ťažkostí. Niektoré oleje majú silný antioxidačný účinok, iné podporujú zdravú zápalovú reakciu buniek. Okrem niekoľkých málo olejov sa dá väčšina užívať aj vnútorne. Ale radšej si vždy túto skutočnosť overte z dostupných materiálov.
  Príklad: 1-2 kvapky pod jazyk, alebo namiešajte do pohára s vodou alebo do iného nápoja. Má priaznivé účinky na ústnu dutinu, hrtan, podporuje tráviaci systém, podporuje imunitu.

  (Uistite sa, že používate len 100% čisté esenciálne oleje terapeutickej triedy a že nasledujete všetky varovania a inštrukcie na obale. Esenciálne oleje by sa nemali dostať do očí, alebo do vnútra ušného kanálika. V prípade liečby závažných ochorení alebo počas tehotenstva konzultujte použitie esenciálnych olejov s ošetrujúcim lekárom.)

   

  Zoradiť podľa:
  Pohlavie:
  Značka:

  Nenašiel sa žiadny produkt


  Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie