all mini mini mini
Zákaznícke Centrum
02/3300 6920 / Po.-Pia: 8:00 - 16:00
 • Košík
 • Kde sa pestujú rastliny.

  Kde sa pestujú rastliny pre získanie esenciálnych olejov doTERRA?

  doTERRA zistila, že hlavným kľúčom k výnimočnej a nekompromisnej kvalite esenciálneho oleja s terapeutickým účinkom je miesto, kde daná rastlina rastie. Preto, doTERRA radšej starostlivo vyberá zdroje esenciálnych olejov na celom  svete, než by ich pestovala na niekoľkých miestach, ktoré nie sú pre tieto rastliny prirodzeným domovom.

  Terapeutický účinok oleja závisí od samotnej rastliny, rovnaký druh rastliny, vypestovaný na dvoch rôznych miestach, bude mať odlišné chemické zloženie. Keď sa rastliny pestujú v optimálnej pôde, teplote a klíme, vyprodukujú esenciálny olej vyššej kvality, presne tak, ako to určila príroda sama.

  Napríklad ľevandula od doTERRA je vypestovaná vo vysokých výškach Francúzska, citrón pochádza z Talianska a Kadidlo pochádza z Ománu....

  Čo sa týka zdroja rastlín, na podnebí, a pôde skutočne záleží. Ak je pole postrekované chemikáliami, ovplyvní to zloženie rastliny. Destilačný proces, teplota a použitie rozpúšťadiel a chemických látok na získanie oleja, tiež ovplyvňujú jeho kvalitu a účinnosť.

  To, že sa príroda zobrazuje v oleji tiež znamená, že chemické zloženie rastlín má z času na čas nejaké odchýlky a oleje tiež. Je nádherné objavovať umenie pestovania, zberu a destilácie esenciálnych olejov. V dnešnej dobe máme to šťastie, že môžeme zažívať toto vyjadrenie ľudského umenia prostredníctvom múdrosti tradičných pestovateľov, ktorá sa odovzdáva od generácie ku generácii a spája sa s najnovšími objavmi vedy,  modernými spôsobmi pestovania a destilácie.

   

  Zoradiť podľa:
  Pohlavie:
  Značka:

  Nenašiel sa žiadny produkt


  Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie