all mini mini mini
Zákaznícke Centrum
02/3300 6920 / Po.-Pia: 8:00 - 16:00
 • Košík
 • Škorica (Cinnamomum zeylanicum) 5 ml

  Dostupnosť:
  Posielame do 3 až 5 dní


  Záruka
  • Popis

   Škorica (Cinnamomum zeylanicum) 5 ml

   V dávnej minulosti sa škorica vyvažovala zlatom. Za zázračnú ju považovali už starí Gréci a Egypťania.
   Škorica je odvodená z tropického, stále zeleného stromu, ktorý rastie až do výšky 5 až 15 metrov a má vysoko voňavú kôru, listy a kvety. Extrakcia z kôry, škoricový olej podporuje zdravú metabolickú funkciu a pomáha udržiavať zdravý imunitný systém.

   Hlavné chemické látky: Transcinnamaldehyd, cinnamylacetát, eugenol

   Pomáha kontrolovať hladinu cukru v krvi
   Pri cukrovke II. typu vám škorica môže veľmi dobre poslúžiť. S pomocou jej aktívnych látok bude telo lepšie odpovedať na inzulín, čím sa hladina cukru v krvi začne prikláňať k normálnym hodnotám. Konkrétne škorica aktivuje inzulínové receptory, čo zlepší schopnosť buniek narábať s glukózou. Už pol lyžičky škorice denne môže hladinu cukru v krvi pozitívne ovplyvniť.

   Zvyšuje mozgové funkcie
   Už samotná vôňa škorice dokáže preukázateľne stimulovať naše kognitívne funkcie. Ak máte problémy so sústredením a pamäťou, alebo trpíte nespavosťou a depresiami, škorica vám môže pomôcť zvnútra i zvonku.

   Chráni pred kardiovaskulárnymi problémami
   Pre svoje protizápalové účinky má škorica schopnosť účinne chrániť srdce a cievy pred infekciami a poškodením. Škorica zabezpečí, aby sa tuk neusádzal tak ľahko v cievach.

   Znižuje hladinu LDL (zlého) cholesterolu
   Škorica má veľmi silný vplyv na znižovanie hladín LDL cholesterolu. Môže za to jej aktívna látka metyl hydroxychalcone. Stačí, ak si ju budete občas pridávať do jedla alebo do nápojov.

   Proti respiračným ochoreniam
   Ak vás trápi nádcha či chrípka, pridajte si škoricu do čaju, najlepšie aj s medom a citrónom. Má antibakteriálne účinky, ktoré vám pomôžu zbaviť sa týchto ochorení.

   Pomáha pri bolestiach spôsobených artritídou
   Škorica má schopnosť znižovať v organizme počet cytokínov, ktoré sa spájajú so zápalmi (imunitná reakcia tela). Autoimunitná reakcia, kedy telo napáda svoje vlastné bunky lebo ich považuje za škodcov, prebieha aj pri artritíde. Pravidelná konzumácia škorice vám v tomto prípade pomôže až pri dlhodobejšom užívaní. Bolesť v kĺboch by mala čiastočne ustúpiť.

    

   Upozornenie: Škoricový olej patrí medzi veľmi pálivé oleje, a tak je v prípade používania tohto oleja na pokožku, potrebné ho riediť mastným, napr. kokosovým olejom.


   Škorica je - Olej sexuálnej harmónie    

   Škorica silno podporuje reprodukčný systém a pomáha liečiť sexuálne záležitosti. Pomáha človeku, aby prijal svoje telo a spojil sa so svojou fyzickou príťažlivosťou. Škorica rozptyľuje strach z odmietnutia a vyživuje zdravú sexualitu. Tam, kde bolo potláčanie, trauma, alebo zneužívanie, znovu zažína sexuálne energie.
   Škoricový esenciálny olej tiež pomáha ľuďom vo vzťahoch, v ktorých sa neistota prejavuje žiarlivosťou, alebo kontrolovaním. Povzbudzuje dušu, aby sa vzdala kontrolovania a nechala ostatných, aby boli slobodní. Škorica vie posilňovať vzťahy aby boli silné a založené na vzájomnej láske a úcte a aby mohli objaviť skutočnú intimitu.


   BALENIE: 5 ml

    

   dōTERRA produkty za veľkoobchodné ceny - 25%,  môžete nakúpiť ak si zriadite vlastný účet.  Viac informácii TU!

   Upozornenie:
   * Esenciálne oleje doTERRA nie sú žiaden zázračný liek. Tento produkt nie je určený na diagnostikovanie, liečenie alebo prevenciu akejkoľvek choroby.
   Možná citlivosť na pokožku. Uchovávajte mimo dosahu detí. Ak ste tehotná, liečite sa alebo podliehate lekárskej starostlivosti, poraďte sa so svojím lekárom. Zabráňte kontaktu s očami, vnútornými ušami a citlivými oblasťami.

   Celý obsah tejto webovej stránky vychádza jednak z názorov a výskumnej práci spoločnosti DoTerra a ďalších rôznych výskumov a publikácii nemocníc, výskumných ústavov a pod., pokiaľ nie je uvedené inak. Jednotlivé články sú založené na názoroch príslušného autora, ktorý si ponecháva autorské práva ako označené. Informácie na tejto webovej stránke nemajú nahradiť individuálny vzťah s kvalifikovaným zdravotníckym pracovníkom a nie sú určené ako lekárske rady. Sú určené na zdieľanie poznatkov a informácií z výskumu a skúseností spoločnosti DoTerra. Odporúčame vám, aby ste si vybrali svoje vlastné rozhodnutia v oblasti zdravotnej starostlivosti na základe vášho uváženia a v spolupráci s kvalifikovaným zdravotníckym pracovníkom. Ak ste tehotná, dojčíte, užívate lieky alebo máte zlý zdravotný stav, pred použitím výrobkov založených na tomto obsahu sa obráťte na svojho lekára.
    

    

  • Najpredávanejšie v kategórii

   • Kopaiva - Copaiba 15 ml
    Posielame do 3 až 5 dní
    60.60 € s DPH

   • Lemon - Citrón 15 ml
    Posielame do 3 až 5 dní
    21.60 € s DPH

   • Kadidlo (Frankincense) 15 ml
    Posielame do 3 až 5 dní
    122.60 € s DPH


  Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie